Co można przebudować

Co można przebudować

Możliwości jakie niesie ze sobą współczesna technika są nieprawdopodobne. Weźmy na przykład mieszkanie i generalnie budynki. Przeróżne nieruchomości. Mogą one mieć rozmaite formy i kształty. Nie wspominając o kolorystyce. I to nawet na jednej ulicy. Tak, nowoczesne budownictwo to coś, co umożliwia wznoszenie przeróżnych konstrukcji. Owalne, spiralne, kuliste. Albo iglice. Wyobraź sobie okrągły budynek, który pnie się w górę. Na jego końcu widać kulę. Tak, architektoniczna kula. A z niej wychodzi igła, która dodatkowo pnie się w górę. Oto jaka architektura gości na naszej planecie. Ale my sami też możemy mieszkać w ciekawej konstrukcji. Możemy zakupić, a czasem sami zaprojektować. Dom do góry nogami. Albo dom składający się jakby z wysp. Lub mający oryginalną, szokująco stylistykę – i takie konstrukcje występują. Budowle w postaci skał lub piramid – współczesna technika też to umożliwia. A jeśli chcemy to możemy wyszukać interesujący projekt domu w internecie. I go zamówić. I tak oto będziemy mieszkać w oryginalnej konstrukcji.

Tagi wpisu: , , .

Dodatki do mieszkania

Dodatki do mieszkania

Wyobraźmy sobie mieszkanie. Odziedziczyliśmy po kimś mieszkanie. Albo zakupiliśmy je bardzo tanio. Oczywiście z zastrzeżeniem, że nie była to najnowocześniejsza konstrukcja. Na miejscu się okazuje, że rzeczywiście. Ale cóż, darowanemu koniowi, czy też raczej nieruchomości, się w zęby nie patrzy. No dobra, ale musimy obejrzeć nasz nabytek i jakoś go urządzić. Stare budownictwo. Wiele rzeczy do wymiany. A więc zaczynamy. Remontujemy podłogę, drzwi i okna. Ściany również. Może dodamy kolejną ukośnie, a może wstawimy szklane ściany. A co z częścią zewnętrzną? Jest okazja, aby ją gruntownie odnowić. Dokupujemy zdobione elementy do wylotu rynny, parapetu. A także wokół drzwi. Tak, że architektura ulega radykalnej poprawie. I tak oto z mieszkania, nadającego się do kręcenia horrorów uzyskujemy ładne, wręcz reprezentatywne miejsce. Miejsce, które będzie zwracać na siebie uwagę. A my w nim przysiądziemy i odpoczniemy. Mieszkanie będzie spełniać swoją funkcję. Będzie takie samo jak inne, a może i ciekawsze.

Tagi wpisu: , , .

Rozglądamy się za mieszkaniem

Rozglądamy się za mieszkaniem

Chcielibyśmy kupić mieszkanie. Sobie. Albo jakikolwiek lokal, który będzie miał znaczenie użytkowe. Udajemy się więc do najbliższego biura nieruchomości. W którym widoczne są przeróżne oferty. Domy takie, domy inne. Domki, mieszkania w blokach, kamienicach. Lub ewentualnie jeszcze inne konstrukcje mieszkaniowe. Albo ciekawe garaże. Patrzymy jakie to budownictwo – czy stare czy nowe. Ma znaczenie kiedy budowla została wzniesiona. Czy to chodzi o pojedynczy budynek, czy to całą kamienicę lub blok. Związane jest to z wytrzymałością konstrukcji oraz innymi elementami. Kolejnym istotnym czynnikiem jest architektura. Choć ta nie zawsze nas interesuje. Ale czyż budynek nie może wyglądać ciekawie? Wprawdzie nie zawsze nam na tym zależy, ale jeśli jednak? Warto więc rozejrzeć się za takim mieszkaniem, które się będzie mieścić w ciekawej okolicy. Okolicy, w której są ciekawe konstrukcje architektoniczne. Innym elementem jest oczywiście bezpieczeństwo. Dobrze jest mieć mieszkanie w spokojnej dzielnicy.

Tagi wpisu: , .

No to przerabiamy

No to przerabiamy

Marzą nam się cztery kąty. Cztery? A jak ktoś chce mieć kilka ścian w pokoju? Jakkolwiek śmiesznie by to brzmiało jest to możliwe. I nie należy się śmiać z ludzi z fantazją, którzy chcą mieć coś więcej niż przeciętne mieszkanie. Ale jest problem – idą do biura nieruchomości i co? A no okazuje się, że niestety – zwykłe mieszkania. Szaro, bure czterokątne. No dobre, kupujemy. Ale nic straconego. Albowiem z czasem możemy dokonać wielu pozytywnych zmian. Cóż, szary dom, budownictwo nie najnowocześniejsze, ale ok. Przerabiamy. Mamy wiele możliwości, aby sprawić, że architektura naszego domu ulegnie wzbogaceniu. Począwszy od liczby ścian w pokoju – nie zadowalają nas cztery? Wstawiamy piątą na ukos. Albo jeszcze parę. W końcu sześć ścian w pokoju to jeszcze nie taki znowu dziw. Ale na tym wcale nie koniec. Jeśli mowa o ścianach – nie mogą one być ze szkła? Mogą! Szklane ściany, które dzielą pomieszczenia. Możemy nawet jedno całe pomieszczenie podzielić przecież na dwa. Szkodzi nam coś? Albo nawet wstawić szklane drzwi.

Tagi wpisu: , .

Różne dodatki do mieszkania

Różne dodatki do mieszkania

Mamy dom. Albo po prostu jakiś budynek. Jakich wiele. No właśnie – jakich wiele. Ale czy nie chcemy, aby nasz dom był inny niż wszystkie te nieruchomości, jakie widujemy? Jakich pełno na ulicach naszych miast. A także wsi. Na szczęście jest rozwiązanie. Na rynku pełno jest architektonicznych dodatków do naszego mieszkania. Dachówka – nie musi to być zwykła dachówka. Dachówka może mieć przeróżne kształty. Ale na zwykłej dachówce nie koniec. Mamy piękne stare budownictwo, które trzeba uatrakcyjnić. Na przykład dach kogut. Albo baba jaga. Nie zdarzyło Wam się widzieć na dachu kogucika? Albo innego atrakcyjnego dodatku? Jeśli tak, to nie ma sprawy. Możecie sobie taki sprawić. Albo rogi domów czy parapety. Różnego rodzaju gonty również są obecne. Dzięki takim dodatkom architektura naszego domu zostanie znacznie urozmaicona. A ponadto różnego rodzaju systemy rynnowe, gonty bitumiczne, okna dachowe, papy izolacyjne, płyty włókno-cementowe i wiele innych. Tak więc mamy czym upiększać nasz dom.

Tagi wpisu: , , .

I co tu wybrać

I co tu wybrać

Chciałbyś kupić mieszkanie? Albo jakikolwiek budynek, który miałby służyć Twoim celom. Cóż więc zrobić. Udajesz się więc do najbliższego biura nieruchomości. I przeglądasz różnorakie oferty. Oczywiście możesz też poszukać w internecie. Tak zwany wujek google będzie lekarstwem na Twoje problemy. A liczne wizualizacje pozwolą Ci dokładniej przyjrzeć się interesującej Cię konstrukcji. Czy to budownictwo stare czy nowe, czy interesuje Cię kamienica, domek lub nowoczesny budynek – masz wybór. A jaka architektura? Tutaj również decydujesz Ty. A rozwiązania architektoniczne są różnorodne. Od secesyjnych kamienic po szklane, futurystyczne budowle. Budowle w pełni 'transparentne'. Choć czasem mniej, a czasem bardziej. Zależy od preferencji. Domek w centrum czy też na uboczy. Jak wolisz. Zależnie od upodobań. Czy wolisz zwykłe mieszkanie, budynek szklany o innowacyjnych kształtach, kamienicę czy co innego. Aby dobrze wybrać, warto dokładniej przyjrzeć się ofercie. Rok budowy, urozmaicenia oraz wiele innych czynników.

Tagi wpisu: , , , .